Tworzenie aplikacji internetowych (webowych)

Co to jest aplikacja internetowa? To odpowiedź na potrzebę połączenia funkcjonalności aplikacji mobilnej z dostępnością strony internetowej. Dzięki takiemu połączeniu dotrzesz do szerokiego grona odbiorców, jednocześnie oferując im szereg zaawansowanych opcji.

Projektowanie aplikacji webowych odróżnia się jednak od tworzenia stron i aplikacji mobilnych. Dlatego skorzystaj ze wsparcia doświadczonego zespołu.

Kiedy tworzenie aplikacji internetowych jest najlepszym rozwiązaniem?

Jak każde rozwiązanie, aplikacja webowa ma swoje plusy i minusy. Największą zaletą tego typu aplikacji, jest dostępność dla użytkowników. Technologia wykorzystana w aplikacjach webowych pozwala na otwarcie jej na każdym urządzeniu, które posiada przeglądarkę internetową.

Przykładem aplikacji internetowych mogą być zaawansowane konfiguratory produktów. Producenci samochodów udostępniają takie możliwości na swoich stronach. Aplikacja webowa odpowiada za przeliczanie ceny i modyfikowanie wyglądu samochodu na stronie internetowej.

Z drugiej strony aplikacje webowe posiadają ograniczenia przy realizacji zaawansowanych i skomplikowanych funkcji. Dostępność na tak wielu platformach ogranicza możliwość wykorzystania wszystkich dostępnych technologii.

Aby wykorzystać pełnię możliwości oferowanych przez aplikacje webowe, zwróć uwagę na Twoją grupę odbiorców. Jeżeli potrzebujesz rozwiązania, które będzie dostępne dla maksymalnie szerokiego grona użytkowników, ten rodzaj aplikacji jest dla Ciebie najlepszym wyborem.

Projektowanie aplikacji webowych

Tworzenie stron i aplikacji internetowych wspiera firmy w realizacji założonych celów biznesowych. Jak jednak projektować aplikacje webowe, tak aby odnosiły sukcesy?

Aplikacja webowa powinna posiadać określony cel istnienia. Weź pod uwagę rezultaty, jakie chcesz osiągnąć za jej pomocą. Dzięki temu zyskasz pewność, że cały proces skupiony będzie wokół stworzenia rozwiązania dopasowanego do Twojego biznesu.

Idealnym wsparciem w rozwoju pomysłu na aplikację internetową są warsztaty projektowe. Dzięki którym zyskasz kompletną wiedzę na temat sposobu realizacji Twoich celów za pomocą aplikacji webowej. Co więcej, finalnym efektem warsztatów jest dokumentacja, która dokładnie opisuje Twój projekt pod względem biznesowym i funkcjonalnym.

Aplikacja webowa — technologie

Dlaczego technologie w kontekście aplikacji webowych są istotne dla sukcesu całego projektu? W tym przypadku pytanie odnosi się do jeżyków programowania, a wiele osób zadaje sobie pytanie:

W czym pisać aplikacje webowe?

Wybór odpowiedniej technologii wpływa na:

  • możliwości funkcjonalne aplikacji, 
  • złożoność procesu programowania,
  • dostępność opcji rozwoju aplikacji w przyszłości.

To kolejna decyzja, która doskonale wspierana jest w trakcie warsztatów projektowych. W ich trakcie eksperci Escola doradzą technologię, która spełni Twoje wymagania. 

Laravel

Framework do tworzenia aplikacji internetowych, który daje duże możliwości zarówno w kontekście budowy aplikacji, jak i tworzenia zależności. Dzięki temu możliwe jest osiąganie rezultatów na wysokim poziomie.

Co więcej, jest to technologia, która doskonale nadaje się do obsługi baz danych. To również framework, który udostępnia możliwość rozwoju aplikacji webowej w przyszłości.

Python

Kiedy tworzenie aplikacji internetowych wymaga bardzo szerokich możliwości i sprawdzonej przez lata technologii, z odpowiedzią przychodzi Python. To język programowania, który znalazł zastosowanie w wielu wiodących na rynku aplikacjach webowych.

PHP7

To, co wyróżnia PHP7 w kontekście tworzenia aplikacji internetowych to możliwość łatwego dodawania skryptów. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz rozwijać swoją aplikację o dodatkowe funkcje.

JavaScript

Skrypty, które wzbogacają aplikację o dodatkowe funkcje i możliwości, to nieodzowny element dobrego programu. JavaScript umożliwia tworzenie zaawansowanych skryptów, co pozwala na wdrożenie szerokich możliwości do Twojej aplikacji webowej.

Jak powstaje dobra aplikacja webowa

Gwarantem sukcesu w tworzeniu stron i aplikacji internetowych jest dobrze dopracowana koncepcja.

Dzięki niej wspólnie określimy czy potrzeby projektu. Co więcej, stworzymy zakres projektu w oparciu o możliwości oferowane przez dostępne technologie aplikacji webowych.

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie realizacji Twojego pomysłu aplikacji webowej, jest jego wspólne omówienie. Zacznij już teraz!