Projektowanie aplikacji mobilnych i internetowych

Dlaczego wygląd aplikacji jest tak istotny w procesie jej tworzenia? Przewidując przyzwyczajenia, nawyki oraz umiejętności poznawcze użytkowników stworzysz aplikację, która będzie przez nich realnie użytkowana. Historia oprogramowania zna wiele przypadków świetnych programów, które nie zdobyły popularności, przez trudny w obsłudze interfejs.

Czym jest projektowanie aplikacji mobilnych?

Dzisiaj projektowanie oprogramowania to osobna dziedzina nauki, która zawiera w sobie elementy psychologii i kognitywistyki w połączeniu z projektowaniem graficznym. Dobry specjalista jest w stanie zaprojektować aplikację w taki sposób, że użytkownik, który pierwszy raz z niej korzysta, z łatwością odnajdzie i użyje wszystkich funkcji, bez konieczności zastanawiania się nad ich lokalizacją czy działaniem.

W projektowaniu aplikacji mobilnych znaczenie ma nie tylko układ poszczególnych elementów, ale również zastosowane elementy graficzne, animacje oraz ścieżki przechodzenia przez kolejne funkcjonalności aplikacji.

W Escola wspieramy Ciebie na każdym kroku projektowania aplikacji mobilnych oraz internetowych (webowych). Zorganizowany zespół specjalistów stanowi nieocenione wsparcie w całym procesie projektowania. Dzięki temu zyskasz dobrze zaprojektowaną aplikację, unikniesz niepowodzenia swojego projektu oraz zaskarbisz sobie przychylność użytkowników.

Od czego zacząć projektowanie aplikacji mobilnych?

Niezależnie, czy masz zamiar zaprojektować aplikację mobilną, czy internetową (webową), pierwszym krokiem na ścieżce projektowania jest zebranie niezbędnych danych.

Dane, które nam dostarczysz, mają kluczowe znaczenie dla poprawnego przeprowadzenia procesu projektowania aplikacji. Dzięki nim specjaliści Escola mogą dopasować poszczególne elementy programu do specyfiki użytkownika. Posiadając komplet informacji, dopasowujemy aplikację do możliwości wynikających z wieku, specyfiki i miejsca pracy z oprogramowaniem, a także możliwości i oczekiwań użytkowników.

Warto również zwrócić uwagę na rodzaj projektowanej aplikacji. Każdy typ programu stawia inne wymagania wobec użytkownika oraz wymaga innego sposobu dopasowania interfejsu do urządzenia, na jakim Twoja aplikacja będzie obsługiwana.

Projektowanie aplikacji mobilnych

Aplikacje użytkowane na urządzeniach mobilnych tworzymy z myślą o małym ekranie oraz obsłudze za pomocą dłoni. Dotykowe ekrany urządzeń oferują zróżnicowane możliwości w zakresie obsługi. Dlatego wsparcie specjalistów, którzy dopasują niezbędne funkcje aplikacji do możliwości urządzenia oraz zachowania użytkowników, jest nieocenioną wartością w procesie realizacji projektu.

Projektowanie aplikacji internetowych (webowych)

W przypadku aplikacji internetowych kwestia projektowania jest zdecydowanie bardziej złożona. Często ten rodzaj aplikacji powinien oferować możliwości użytkowania zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na ekranach komputerów. Dlatego projektowanie interfejsu i funkcjonalności wymaga przewidzenia zachowania nie tylko użytkowników jednej platformy, ale również odpowiedź na potrzeby znacznie szerszej grupy odbiorców.

W tym przypadku jako specjaliści od projektowania aplikacji wspieramy Twój projekt zarówno w kontekście obsługi na telefonach, jak i komputerach. Dzięki temu zyskujesz pewność, że użytkownicy Twojej aplikacji z łatwością wykorzystają jej możliwości, niezależnie od urządzenia.

Czy projektowanie aplikacji to tylko szata graficzna?

Projektowanie aplikacji mobilnych, jak i internetowych zawiera w sobie elementy projektowania graficznego. Jednak głównym zadaniem tego etapu tworzenia aplikacji jest wpasowanie wymaganych funkcjonalności w interfejs oprogramowania. Możliwości funkcjonalne aplikacji nie gwarantują jej sukcesu, aby Twoi odbiorcy chcieli korzystać z programu, trzeba zaprojektować go tak, aby funkcje były dla nich dostępne w intuicyjny sposób.

Działamy tak, aby zagwarantować Tobie pewność, że graficzna strona aplikacji będzie w intuicyjny sposób dostarczać użytkownikom funkcjonalności przez nią oferowane.

Projektowanie aplikacji mobilnych i internetowych — efekt końcowy

Proces projektowania aplikacji przede wszystkim skutkuje stworzeniem wizualizacji, która opisuje sobą niezbędne funkcjonalności. W formie graficznej przedstawione są wizualizacje konkretnych ekranów, okienek czy animacji, które będą występować w programie.

Po zakończeniu etapu projektowania, zarówno w przypadku aplikacji mobilnych jak i internetowych, pokażemy Tobie realne odzwierciedlenie finalnej wersji Twojego pomysłu. To pozwala na zweryfikowanie możliwości technologicznych i użytkowych oraz porównanie ich z Twoimi potrzebami.