Aplikacja dla Flugger Polska

Aplikacja Fiona Wall Design® pozwala klientom odwiedzającym stoiska targowe firmy Flugger w prosty sposób dobierać kolorystykę do wzorów tapet Fiona.

Wyzwanie

KLIENT

Flügger to jeden z czołowych światowych producentów farb do wnętrz, tapet, impregnatów do drewna i wielu innych materiałów wykończenia wnętrz. Lider na rynku duńskim. Sieć liczy obecnie ok. 155 placówek handlowych w Danii i prawie 400 łącznie – w Danii, Szwecji, Norwegii, Polsce, na Islandii oraz w Chinach. Historia firmy w Danii sięga 1890 r. Flugger świadczy również profesjonalne doradztwo i sprzedaż na rzecz klientów indywidualnych.  Polska sieć Flügger liczy 57 sklepów.

Celem projektu było zaprojektowanie i wykonanie aplikacji pozwalającej na łatwe dobieranie kolorystyki tapet przez klientów odwiedzających stoiska targowe firmy Flugger.

Klientowi zależało na prostocie rozwiązania, które pozwoliłoby stworzyć własną kolekcję tapet w 3 krokach.

Z uwagi na to, że aplikacja miała być wykorzystywana na targach zagranicznych, niezbędne były różne wersje językowe oraz takie przygotowanie aplikacji, aby działała ona płynnie i responsywnie nawet przy słabym połączeniu internetowym oraz na 40” telewizorach. Projekt wymagał także stworzenia odpowiednio dopasowanych warstw graficznych, dzięki którym użytkownik mógł całkowicie personalizować tapetę. Dodatkowo polityka firmy Flugger wymagała, aby projekt był oparty na Azzure.

We Flugger kładziemy duży nacisk na estetykę. Dlatego obok rygorystycznych wymogów technicznych, zależało nam również na tym, aby była ona przejrzysta i pasowała do naszej marki, a klient mógł wygodnie dopasować tapetę do swoich upodobań - mówi Marta Ciesielska, Marketing Manager z Flugger Polska.

Fiona1

Rozwiązanie

ESCOLA PODEJMUJE WYZWANIE

JAK PODESZLIŚMY DO PROJEKTU?

Zaproponowaliśmy wykonanie aplikacji w technologii PWA (Progressive Web Application), dzięki czemu może być ona dostępna również przez przeglądarkę na stoiskach targowych, co ma kluczowe znaczenie dla jej responsywności i wyświetlania na monitorach wystawienniczych.

Zastosowaliśmy odpowiednie przeskalowanie grafik, aby swobodnie wyświetlały się przy słabym łączu - mówi Daniel Parzych z Escola S.A.Projektując aplikację, wzięliśmy pod uwagę scenariusze, w jakich będzie ona wykorzystywana. Zgodnie z wytycznymi klienta, zapewniliśmy użytkownikowi szybką 3-krokową ścieżkę konfiguracji tapety.

Aplikację zaprojektowaliśmy tak, aby była jak najbardziej intuicyjna i prosta w obsłudze. Wystarczy wybrać jeden ze wzorów tapet i następnie wybrać kolory.

Użytkownik poznaje na początku historię marki Fiona w postaci animacji oraz podstawowe zasady konfiguracji. Tak zwany onboarding występuje jedynie w wersji nietargowej aplikacji.

Dobieranie kolorystyki odbywa się w kilku krokach i jest dziecinnie proste: po wejściu w wybrany wzór tapety, użytkownik może wybierać kolory spośród pełnej palety kolorów.

Ważnym elementem wizualizacji testowanego koloru jest tryb podglądu tapety na tle pomieszczenia. Pozwala to na wstępną ocenę kolorystyki. Użytkownik ma do wyboru 4 różne wnętrza: kuchnię, salon, pokój dziecięcy, sypialnię.

Najważniejsze funkcje aplikacji:

• podział tapety na 4 warstwy z możliwością zmiany kolorystyki każdej z osobna,
  • powiększenie i oddalenie wzoru tapety,
  • wizualizacja tapety w pomieszczeniu,
  • wygenerowanie pliku .jpg podglądu kolorystyki tapety z możliwością wysłania go na własny e-mail,

Sukces Twojej aplikacji osiągniesz dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu

Meetinga

Meetinga to rozwiązanie mobilne dla organizatorów spotkań szukających aplikacji eventowej, którą mogą dostosować do indywidualnych potrzeb.

Innogy

Aplikacja umożliwiająca elektroniczne odczytywanie liczników bez konieczności wymieniania go na model IoT.

Cov Simple
Simple.pl

Tworzenie innowacyjnej platformy Simple.pl — skuteczna analiza zdolności kredytowej dla przedsiębiorców