Escola S.A. jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm wg prestiżowego rankingu Financial Times

Jarosław RybusMarzec, 2023

Escola S.A., polska spółka technologiczna po raz pierwszy znalazła się w prestiżowym rankingu dziennika ekonomicznego “Financial Times” - FT 1000 — Europe’s Fastest Growing Companies 2022, obejmującym 1000 najszybciej rozwijających się europejskich firm.

Dynamiczny rozwój Escola S.A. zapewnił jej znalezienie się w pierwszej dziesiątce polskich firm, które uwzględnił ranking FT 1000. Escola zajęła 171. miejsce w ogólnym rankingu europejskich spółek i 28. miejsce wśród firm sektora IT/Software w Europie. Spośród 49 polskich firm aż 26 to firmy z sektora oprogramowania.

Ranking: https://www.ft.com/ft1000-2023

Debiut w rankingu „Financial Times” to potwierdzenie naszych globalnych aspiracji i dynamicznego rozwoju spółki — mówi dr Krzysztof Wojewodzic, prezes Escola S.A. - Ranking pokazuje, że można z Polski rozwijać firmę o międzynarodowym potencjale. To cenne dla nas wyróżnienie z uwagi na rosnącą liczbę zamówień zagranicznych. W 2022 roku 30,6% koszyka naszych przychodów stanowiły łącznie zlecenia w USD i EUR. Ten udział walut obcych w przychodzie spółki planujemy zwiększyć w 2023.

Brytyjski dziennik „Financial Times”, na początku marca każdego roku publikuje listę 1000 najszybciej rozwijających się europejskich firm, biorąc pod uwagę najwyższy procentowo wzrost przychodów. Po raz pierwszy w rankingu znalazła się Escola S.A. Ranking obejmuje firmy z takich krajów europejskich, jak: Austria, Belgia, Bułgaria, Bośnia and Hercegowina, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Litwa, Liechtenstein, Łotwa, Luxembourg, Malta, Monaco, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Wielka Brytania.

„FT 1000 — Europe’s Fastest Growing Companies 2022” to kolejny ranking, w którym znalazła się Escola S.A. W grudniu ub.r. spółka zajęła 4. miejsce w Polsce i 10. miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2022.

Grupa Kapitałowa Escola S.A. w 2022 roku zanotowała 65 proc. wzrost r/r skonsolidowanych przychodów do wysokości 16,9 mln zł, w porównaniu do 10,2 mln zł za 2021 r. Szacunkowy wynik EBITDA wyniósł 0,6 mln zł. Na końcowy wynik finansowy duży wpływ miały inwestycje we własne spółki zależne i przejęcia, w tym w rozwój zespołu, który liczy już nieco ponad 100 osób. Do firmy dołączył w 2022 roku 20-osobowy zespół z katowickiej spółki technologicznej IT.focus. W lutym  br. Escola S.A. pozyskała pierwszego inwestora dla jednej ze swoich spółek córek — Escola LMS, rozwijającej innowacyjną platformę Wellms.io — fundusz ERC Sp. z o.o. zainwestował 1 mln zł w rozwój AI platformy.

Escola S.A. planuje debiut na New Connect. Decyzja o terminie debiutu zapadnie w 2023 roku po rekomendacji Rady Nadzorczej.

O spółce:

Escola S.A. - www.escola.pl - to spółka technologiczna tworząca aplikacje mobilne i webowe, świadcząca usługi konsultingu z zakresu transformacji cyfrowej oraz rozwijająca własne produkty w ramach venture building z obszaru e-learning, e-commerce. Firma w 2022 roku zajęła 4. miejsce w Polsce i 10. miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2022. Escola SA od 2022 jest organizatorem Mobile Trends Conference oraz gali wręczenia prestiżowych nagród rynku mobile — Mobile Trends Awards. Spółka posiada biura w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Kaliszu i Katowicach, zatrudnia blisko 100 osób. Prezesem Zarządu i głównym akcjonariuszem spółki jest dr Krzysztof Wojewodzic. Escola wspiera doświadczona Rada Nadzorcza, której przewodniczy prof. Witold Orłowski.

Sukces Twojej aplikacji osiągniesz dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu

Przeczytaj również