img

Aplikacje webowe

Aplikacje webowe to rozwiązanie łączące w sobie funkcjonalność aplikacji mobilnych oraz dostępność stron internetowych. Dzięki możliwości uruchomienia aplikacji webowej na każdym urządzeniu posiadającym przeglądarkę internetową, jej dostępność dla użytkowników jest praktycznie nieograniczona.

 

Kiedy aplikacja webowa jest najlepszym rozwiązaniem?

Jak każde rozwiązanie, aplikacja webowa ma swoje plusy i minusy. Największą zaletą tego typu aplikacji, jest dostępność dla użytkowników. Z drugiej strony aplikacje webowe posiadają ograniczone możliwości względem typowych aplikacji mobilnych.

 

Aplikacje webowe doskonale sprawdzają się w przypadku, gdy aplikacja ma posiadać ograniczoną ilość funkcji, ale za to ma trafić do bardzo szerokiej grupy odbiorczej. W tym wypadku aplikacja będzie dostępna na telefonach, komputerach osobistych, uwzględniając różne systemy operacyjne.

 

Jakie technologie wykorzystuje się przy tworzeniu aplikacji webowych?

Odpowiedni dobór wykorzystanych do tworzenia aplikacji technologii, podobnie jak w innych przypadkach, gwarantuje sukces aplikacji. To właśnie aspekt technologiczny bezpośrednio wpływa na płynność i sposób działania aplikacji, a także na jej możliwości funkcjonalne.

 

Laravel

Framework aplikacji, który daje duże możliwości zarówno w kontekście budowy aplikacji, jak i tworzenia zależności, to kluczowy czynnik kiedy chcemy osiągnąć rezultaty na wysokim poziomie. Kiedy dodamy do tego sprawną obsługę baz danych i szerokie wsparcie w trakcie wdrażania i rozwijania aplikacji, to otrzymujemy uniwersalną odpowiedź na większość potrzeb nowoczesnych aplikacji.

 

Phython

Kiedy potrzeba bardzo szerokich możliwości i sprawdzonej przez lata technologii, z odpowiedzią przychodzi język programowania, jakim jest Python. Ta sprawdzona technologia, która znalazła zastosowanie w wielu wiodących na rynku aplikacjach webowych.

 

PHP7

W kontekście rozwiązań webowych, możliwość tworzenia skryptów, to podstawowe zadanie w kontekście rozwoju dodatkowych funkcjonalności. Idealną technologią w tym zakresie jest sprawdzony język PHP.

 

Java Script

Skrypty, które wzbogacają aplikację o dodatkowe funkcje i możliwości, to nieodzowny element dobrego programu. Java Script umożliwia tworzenie zaawansowanych skryptów, co pozwala na wdrożenie szerokich możliwości do Twojej aplikacji.

 

Jak stworzyć dobrą aplikację webową?

Kluczem do stworzenia dobrej aplikacji webowej jest odpowiednia analiza i consulting. To dzięki nim można określić czy możliwości omawianego pomysłu, wpisują się w możliwości oferowane przez takie rozwiązanie. Następnym elementem jest sprawdzenie, czy grupa docelowa jest na tyle szeroka, aby konieczna była dostępność na tak szerokiej liczbie platform. W następnym kroku nasi specjaliści doradzą odpowiednie technologie, które odpowiedzą na potrzeby Twojego pomysłu.

Więcej informacji

Co wpływa na koszt aplikacji mobilnej?
Co wpływa na koszt aplikacji mobilnej?
Jak skutecznie napisać brief aplikacji mobilnej? Krótko o sztuce zadawania pytań w IT
Jak skutecznie napisać brief aplikacji mobilnej? Krótko o sztuce zadawania pytań w IT
Ile kosztuje aplikacja mobilna i webowa? EM #80 Ilona Leoniewska CRO Escola S.A.
Ile kosztuje aplikacja mobilna i webowa? EM #80 Ilona Leoniewska CRO Escola S.A.