img

Projektowanie

Dlaczego wygląd aplikacji jest tak istotny w procesie jej tworzenia? Przewidując przyzwyczajenia, nawyki oraz umiejętności poznawcze użytkowników stworzysz aplikację, która będzie przez nich realnie użytkowana. Historia oprogramowania zna wiele przypadków świetnych programów, które nie zdobyły popularności, przez trudny w obsłudze interfejs.

 

Jak dobrze wykonać projektowanie aplikacji?

Dzisiaj projektowanie oprogramowania to osobna dziedzina nauki, która zawiera w sobie elementy psychologii i kognitywistyki w połączeniu z projektowaniem graficznym. Dobry specjalista jest w stanie zaprojektować aplikację w taki sposób, że użytkownik, który pierwszy raz z niej korzysta, będzie mógł wykorzystać wszystkie funkcje bez konieczności zastanawiania się nad ich lokalizacją, czy działaniem.

 

W projektowaniu aplikacji znaczenie ma nie tylko układ poszczególnych elementów, ale również zastosowane elementy graficzne, animacje oraz ścieżki przechodzenia przez kolejne korzystania z aplikacji.

 

Jakie dane są potrzebne do zaprojektowania aplikacji?

Dane dostarczone osobom odpowiedzialnym za projektowanie aplikacji mają kluczowe znaczenie dla poprawnego przeprowadzenia tego procesu. Dzięki nim specjaliści Escola mogą dopasować poszczególne elementy programu do specyfiki użytkownika. Posiadając komplet informacji dopasowujemy aplikację do możliwości wynikających z wieku, specyfiki i miejsca pracy z oprogramowaniem, a także możliwości i oczekiwań użytkowników.

 

Czy projektowanie aplikacji to tylko szata graficzna?

Projektowanie aplikacji łączy w sobie elementy graficzne, ale jego głównym zadaniem jest wpasowanie wymaganych funkcjonalności w interfejs oprogramowania. Możliwości funkcjonalne aplikacji nie gwarantują jej sukcesu, aby Twoi odbiorcy chcieli korzystać z programu, trzeba zaprojektować go tak, aby funkcje były dla nich dostępne w przystępny sposób.

 

Jaki jest efekt końcowy projektowania aplikacji?

Proces projektowania aplikacji przede wszystkim przynosi wizualną wizję,która opisuje sobą niezbędne funkcjonalności. W formie graficznej przedstawione są wizualizacje konkretnych ekranów, okienek, czy animacji, które będą występować w programie.

Więcej informacji

Co dają warsztaty UX w realizacji projektu?
Co dają warsztaty UX w realizacji projektu?
Software house, czy agencja interaktywna – co wybrać?
Software house, czy agencja interaktywna – co wybrać?
Tworzenie produktu. UX w biznesie. Jak działa i co to jest UX? Wojtek Kutyła i Wojtek Aleksander EM#67
Tworzenie produktu. UX w biznesie. Jak działa i co to jest UX? Wojtek Kutyła i Wojtek Aleksander EM#67