Escola S.A. stawia na e-learning i planuje rozwój Escola LMS

Escola S.A. stawia na e-learning i planuje rozwój Escola LMS
img
AutorJarosław RybusKwiecień, 2022

Escola przedstawiła plany rozwoju spółki zależnej Escola LMS oraz własnej platformy e-learningowej Wellms. Za rozwój będzie odpowiedzialny Robert Rachwał, który niedawno objął funkcję prezesa tej spółki. W planach jest rozbudowa oferty o szkolenia VR i AR,  a także poszerzenie dostępu do szkoleń na kolejne platformy. Escola LMS to jedna ze spółek zależnych Grupy Kapitałowej Escola, w skład której wchodzą aplikacja Meetinga.com, Frivo.pl, Wellms.io i MyVOD.io oraz Heseya.com.

– Na rynku brakuje podstawowego zrozumienia potrzeb branży e-learningu. Obserwujemy od lat coraz większy nacisk na kontynuowanie nauki, także po zakończeniu edukacji, studiów. To się nazywa lifelong learning. Dziś uczenie się przez całe życie jest koniecznością – mówi Robert Rachwał, prezes Escola LMS. – Widzimy też, jak zmienia się ta branża, tworzenie szkoleń opartych o grywalizację to za mało. Nauka powinna stać się częścią naszej codzienności i być przy nas przez cały czas. Nie tylko gdy uruchamiamy komputer i logujemy się do systemu LMS. Tutaj pojawia się Wellms – dodaje Robert Rachwał. 

Rozwiązania tworzone przez spółkę można wykorzystać na różnych systemach – komputerach, na zegarkach smartwatch, smartfonach, goglach VR, AR czy na HHT, czyli Hand Held Terminal. Uzupełnieniem platformy są kursy na myVOD. Jest to rozwiązanie dla początkujących szkoleniowców i małych firm edukacyjnych. Klienci myVOD wypracowali dotychczas prawie 20 milionów złotych przychodów.

– Nasi klienci udowadniają, że branża beauty, medyczna, teatralna, piwna czy programistyczna może znakomicie się rozwijać. Tworzą świetnej jakości merytoryczne treści, które generują w bardzo szybkim tempie ogromne zyski. Wellms wzbudza już zainteresowanie klientów nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Za nami pierwsze wdrożenia, między innymi na rynku skandynawskim czy w USA. Obecnie pracujemy nad produktem dla dwóch polskich klientów, trwają rozmowy z kolejnymi – dodaje Robert Rachwał. 

W 2022 roku Escola LMS planuje wdrożyć platformę dla min. 5 uczelni wyższych oraz 5 klientów z kategorii SME.

Jak wynika ze wstępnych danych finansowych, Escola wypracowała 66 proc. wzrost przychodów względem 6 mln zł w 2020 roku. Szacunkowy zysk EBITDA GK Escola w 2021 roku opiewa na 1,7 mln zł względem blisko 1,1 mln zł w 2020 roku.

Wróć