Escola SA planuje pozyskać do 4 mln zł z emisji akcji

Escola SA planuje pozyskać do 4 mln zł z emisji akcji
img
AutorJarosław RybusStyczeń, 2022

Escola, jedna z czołowych spółek tworzących aplikacje webowe i mobilne w Polsce, 27 lipca rozpocznie kampanię crowdinvestingową na platformie Crowdconnect.pl. Escola chce pozyskać finansowanie na akwizycje spółek z branży IT, rozwój posiadanych produktów własnych i stworzenia nowych produktów cyfrowych. Cel emisji to 4 mln zł. W 2022 rokuEscola planuje debiut na NewConnect. Spółkę od 4 lat rozwija dr Krzysztof Wojewodzic, obecny prezes zarządu i akcjonariusz większościowy, wspierany przez doświadczoną Radę Nadzorczą, m.in. prof. Witolda Orłowskiego, prof. Dariusza Jemielniaka, czy dr Macieja Madzińskiego.

 

  • Kampania crowdinvestingowa Escoli wystartuje 27 lipca 2021 r., spółka planuje pozyskać do 4 mln zł. Escola chce zadebiutować na NewConnect w 2022 r.
  • Pozyskany kapitał firma przeznaczy na akwizycje spółek z branży, rozwój, obecnych i nowych produktów. W planach akwizycji Escoli znajdują się firmy z branży Software House.
  • Escola w 2021 r. zajęła 6. miejsce w światowym rankingu najszybciej rosnących firm IT według Clutch. Spółka zanotowała średni wzrost przychodów o 180 % za lata 2019-2020.

 

– Kampania crowdinvestingowa i późniejszy debiut na NewConnect to jedne z naszych najważniejszych celów, o których informowaliśmy inwestorów. Pozyskane finansowanie posłuży nam na przyspieszenie rozwoju Escoli i da możliwość dołączenia do akcjonariatu naszej spółki nowym osobom i podmiotom. Po przeprowadzonej emisji chcemy jeszcze bardziej skupić się na venture buildingu, rozwijaniu obecnych i tworzeniu nowych produktów cyfrowych. Widzimy, że przejęcia, inwestycje w ludzi i technologię generują zadowalające wyniki – mówi dr Krzysztof Wojewodzic, prezes zarządu Escoli.

 

Escola pierwsze kroki na rynku kapitałowym postawiła jeszcze w maju 2017 r., właśnie wtedy spółka pozyskała 400 tys. zł z kampanii crowdinvestingowej. Dwa lata później firma przeprowadziła drugą rundę inwestycyjną na kwotę 521 tys. zł.

 

– W czasie pierwszej emisji crowdinvestingowej zapewnialiśmy inwestorów, że wejdziemy na giełdę, dążymy do debiutu na NewConnect w 2022 roku. Także większość celów emisyjnych będziemy starali się zrealizować do końca przyszłego roku – dodaje dr Krzysztof Wojewodzic.

 

Escola SA w 2021 r. zajęła 6. miejsce w światowym rankingu najszybciej rosnących firm IT według Clutch. Spółka zanotowała średni wzrost przychodów o 180 % za lata 2019-2020. Ranking Clutch zestawia 100 najszybciej rozwijających się firm IT i jest oparty na bezwzględnej stopie wzrostu przychodów w latach 2019-2020. W 2019 r. spółka zależna - Escola sp. z o.o. - otrzymała nagrodę Mobile Trends Awards 2019 za aplikację Orlen Mobile oraz w 2021 r. Mobile Trends Awards 2021 za aplikację dla Radio 357.

Wróć