Escola zajęła 6. miejsce w światowym rankingu najszybciej rosnących firm IT według Clutch

Escola zajęła 6. miejsce w światowym rankingu najszybciej rosnących firm IT według Clutch
img
AutorJarosław RybusStyczeń, 2022

Escola, jedna z czołowych spółek tworzących aplikacje mobilne w Polsce zajęła 6. miejsce w światowym rankingu najszybciej rosnących firm IT według Clutch. Spółka zanotowała średni wzrost przychodów o 182 % za lata 2019-2020. Firma zamierza przeprowadzić kampanię crowdinvestingową w trzecim kwartale br. Debiut na NewConnect planowany jest w 2022 r. Escolę od 4 lat rozwija Krzysztof Wojewodzic, obecny prezes spółki, wspierany przez doświadczoną Radę Nadzorczą, m.in. prof. Witold Orłowski, prof. Dariusz Jemielniak, czy dr Maciej Maziński.

 

– Wejście na rynek aplikacji mobilnych w Polsce okazało się świetnym wyborem. Pokazują to kolejne kontrakty z naszymi klientami, a także wysokie – 6. miejsce w rankingu Clutch. Jestem dumny z tego wyróżnienia, szczególnie, że w skali Polski zajęliśmy pierwsze miejsce, kolejna firma z polski zajęła 24. miejsce – mówi Krzysztof Wojewodzic, prezes zarządu Escoli.

 

Ranking Clutch zestawia 100 najszybciej rozwijających się firm IT i jest oparty jest na bezwzględnej stopie wzrostu przychodów w latach 2019-2020. Historia Escoli na rynku kapitałowym rozpoczęła się jeszcze w maju 2017 r., wtedy także spółka pozyskała 400 tys. zł z kampanii crowdinvestingowej. Dwa lata później firma przeprowadziła drugą rundę inwestycyjną na kwotę 521 tys. zł. Spółka przez ostatnie lata pozyskała kilku znaczących partnerów biznesowych, a także nagrody za tworzone rozwiązania.

 

– Konsekwentnie realizujemy naszą strategię i notujemy dynamiczny przyrost przychodów , prawie dwukrotny rokdo roku. Z biznesu z aspiracjami przerodziliśmy się w technologicznego partnera dla wielu podmiotów. W 2019 r. nasza spółka zależna Escola sp. z o.o. otrzymała nagrodę Mobile Trends Awards 2019 za aplikację Orlen Mobile, natomiast w 2021 r. – Mobile Trends Awards 2021 – za aplikację dla Radia 357. Myślę, że zespół Escoli nie powiedział jeszcze ostatniego słowa – dodaje Krzysztof Wojewodzic.  

 

Firma poza realizacją projektów jako software house prowadzi też działalność venture buildingową. W tym segmencie Escola tworzy produkty, które w perspektywie 1-3 lat mogą stać się niezależnymi firmami.  Spółka zamierza pozyskać kapitał w crowdinvestingu m.in. na skalowanie własnych projektów, przejęcia innych spółek i rekrutację. Debiut na NewConnect planuje w 2022 roku.

Wróć