Rok podcastów Escola

Rok podcastów Escola
img
dr Krzysztof WojewodzicStyczeń, 2022

Artur Jabłoński, Tomasz Karwatka, Marcin Kuśmierz, Jarosław Kuźniar, Bartek Pucek, Marek Talarczyk, Mateusz Tarczyński — to tylko niektórzy goście, którzy przyjęli w minionym roku nasze zaproszenie do podcastu „Escola Mobile. Biznes masz w kieszeni”. Zobacz podsumowanie Roku podcastów Escola.

Dzielenie się wiedzą mamy w Escoli we krwi. Zapraszając do naszych podcastów founderów, przedsiębiorców, ekspertów w swoich dziedzinach, pomagamy dzielić się wiedzą i doświadczeniem. To właśnie ich praktyczne wskazówki z budowania takich firm, jak np. Divante, Netguru, Shoper czy Woodpecker cieszyły się w 2021 wśród słuchaczy podcastów Escola największą popularnością. Tylko na YouTube użytkownicy spędzili przy naszych podcastach ponad 2,5 tysiąca godzin łącznie.

Podsumowaliśmy serię podcastów Escola opublikowanych w minionym roku: ponad 70% słuchaczy naszych podcastów pozostaje do końca rozmowy. Bardzo nas to cieszy, ponieważ świadczy o angażującej treści. Średni czas trwania odcinka to 50 minut. Najwięcej osób słucha podcastu Escola w środy, czyli w dniu jego premiery, w poniedziałki w porze lunchu i w weekendy w godzinach 10-15.

33% słuchaczy zdobywa wiedzę z Escola przez Apple podcasts, a 35% poprzez aplikację Spotify. Pozostali użytkownicy dołączają do naszych podcastów przez stronę https://escola.pl/pl/podcast/, w iTunes i w aplikacjach Podcast Addict, Pocket Casts.
Podcasty Escola dostępne są na naszych profilach w serwisach społecznościowych: LinkedIn, Twitter i Facebook. Z kolei dzięki YouTube, rozmowy mają też formę video i każdy może obejrzeć je również na żywo. Dzięki różnorodnej formie dzielenia się wiedzą na YouTube użytkownicy spędzili już 2,5 tysiąca godzin oglądania.

Top 10 „Escola Mobile. Biznes masz w kieszeni” w roku 2021

  1. Jak robić usługi online? - Tomasz Karwatka
  2. 15 000% wzrostu w 5 lat - Konrad Weiske
  3. Radio 357. Siła patronów. Magia radia - Paweł Sołtys i Mateusz Górski
  4. Jak zdobyć leady? - Szymon Negacz
  5. Od deva do szefa software house‘u z 500 pracownikami - Maciej Dziergwa 
  6. Woodpecker - od pomysłu do debiutu Giełdowego - Mateusz Tarczyński 
  7. Jak zrobić efektywny Marketing B2B? - Artur Jabłoński (Digitalk)
  8. Jak rozwinąć firmę do 500 tys. $ miesięcznie - Maciej Zawadziński CEO Piwik PRO
  9. Ile kosztuje aplikacja mobilna i webowa? - Ilona Leoniewska CRO Escola S.A.
  10. Jak efektywnie zarządzać finansami Software House. - Jakub Domeracki (Value Finance).

Wśród prowadzących podcasty Escola są zarówno dr Krzysztof Wojewodzic, prezes Escoli, jak i najczęstszy gospodarz podcastów oraz menedżerowie.  Eksperci Escoli także dzielą się wiedzą branżową: Ilona Leoniewska, CRO Escola zaprasza do podcastu Meetinga  osoby z branży eventowej i aplikacji wspierających organizowanie wydarzeń, Mateusz Wojczal, CTO Escola rozmawia z gośćmi o technologicznej stronie tworzenia oprogramowania. Grono prowadzących oraz gości, tematyka stale się poszerzają. 

- Za nami 100 odcinków podcastu Escola. Dzięki nim zdobyłem bezcenną wiedzę od wspaniałych gości - podsumowuje dr Krzysztof Wojewodzic, prezes Escoli i prowadzący podcasty. - Również dzięki wiedzy gości Escola urosła w ciągu 2 lat z 2,6 mln PLN przychodów do ponad 10 mln PLN. Zespół urósł z 25 osób do 80 osób. W podcastach wspólnie z gośćmi dzielę się swoim doświadczeniem. Odpowiadamy na pytania, jak skalować firmę, jak pokonywać trudności i jakie błędy popełniliśmy. To wiedza dostępna na jeden klik i za darmo. Wprost na Twoim telefonie. Zatem biznes masz w kieszeni.

1 zł za odsłuchanie podcastu

1. lutego o godzinie 10.00 na Facebooku i YouTube Escola będziemy nagrywać jubileuszowy, 100. podcast Escoli. Gościem odcinka będzie Krzysztof Wojewodzic. CEO Escola będzie odpowiadał na pytania słuchaczy. Rozmowę poprowadzi producent podcastu - Jędrzej Paulus. - Z okazji setnego odcinka, przekażę 1 zł z każdego odsłuchania tej rozmowy na rzecz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Sam jestem podopiecznym Funduszu i wiele mi to pomogło w moim życiu - mówi Krzysztof Wojewodzic.

Podcasty to nasza działalność non-profit. Na co dzień zajmujemy się tworzeniem aplikacji mobilnych, webowych, konsultingiem, rozwojem start-upów i organizujemy m.in. popularną coroczną konferencję Mobile Trends. Ale to podcasty są dla nas osią najważniejszych tematów w branży i okazją do dzielenia się wiedzą, która z sukcesem wykorzystywana jest w codziennej pracy całego zespołu.

- Przed mikrofon podcastu Escola zapraszamy ekspertów, praktyków, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy zbudowali biznes. Goście dzielą się swoim doświadczeniem i  bardzo często radami. Są przy tym szczerzy, nie opowiadają tylko o sukcesach. Swobodna formuła rozmowy pozwala mówić prosto o rzeczach skomplikowanych - mówi Jędrzej Paulus, jeden z pomysłodawców Escola Mobile, który od początku odpowiada za techniczną stronę „Escola Mobile” oraz jest również prowadzącym i specjalistą od podcastów.


Dzielimy się wiedzą - posłuchaj! -  https://escola.pl/pl/podcast/

 

Wróć

Sukces Twojej aplikacji osiągniesz dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu

Przeczytaj również