Marcin Kuśmierz obejmuje 15 proc. akcji w akcjonariacie Escola S.A.

Marcin Kuśmierz obejmuje 15 proc. akcji w akcjonariacie Escola S.A.
img
Jarosław RybusMaj, 2022

Do akcjonariatu Escola dołączył Marcin Kuśmierz, prezes notowanej na GPW spółki Shoper. Stał się drugim co do wielkości wspólnikiem spółki. Nowy akcjonariusz podpisał umowę lock-up na 12 miesięcy od momentu debiutu Escoli na NewConnect. Inwestor będzie wspierał rozwój spółki oraz współuczestniczył we wdrażaniu nowej strategii rozwoju.

– Naszym celem jest osiągnięcie pozycji wiodącego gracza na rynku rozwiązań mobilnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Bogate doświadczenie Marcina, który dołączył do Escola jako znaczący akcjonariusz i członek Rady Nadzorczej, korzystnie wpłynie na dynamikę naszego rozwoju. Chcemy też skorzystać z jego doświadczeń przygotowując się do debiutu giełdowego – mówi Krzysztof Wojewodzic, prezes Escola.

Marcin Kuśmierz był wieloletnim prezesem home.pl S.A., a następnie odpowiadał też za rozwój 1&1 IONOS, największego dostawcy usług internetowych dla MŚP w Europie, w krajach regionu CEE. W styczniu 2021 roku objął funkcję Prezesa Zarządu Shoper S.A., właściciela najpopularniejszej w Polsce platformy dla rynku e-commerce obsługującej sklepy internetowe w modelu SaaS. Jest inwestorem w kilku spółkach technologicznych, będących liderami w regionie CEE, które wspiera w ich transformacji i budowie strategii wzrostu. Posiada 25-letnie doświadczenie w pracy na stanowiskach menedżerskich w sektorze e-commerce, technologii informatycznych oraz sektorze płatności internetowych.

- Escola to firma, która ma szansę stać się jednym z europejskich liderów w zakresie zaawansowanych rozwiązań mobilnych. Już dziś rozwija szereg innowacyjnych produktów, obsługuje prestiżowe polskie i zagraniczne marki i przede wszystkim ma silny kompetencyjnie i dobrze zmotywowany zespół. Będę ją wspierał w zakresie opracowania i wdrożenia nowej strategii wzrostu, aby optymalnie wykorzystała swój potencjał rozwojowy – komentuje Marcin Kuśmierz

Escola S.A. rozwija się poprzez usługi software house, a także fuzje i przejęcia oraz venture building. Dotychczas firma przejęła m.in. firmę ClickMaster z Krakowa, stając się właścicielem marki konferencji Mobile Trends, a w kwietniu przyjęła do Escola doświadczony zespół programistów z katowickiej spółki IT.focus. Spółka rozwija również działalność w kierunku data science i segment związany z konsultingiem IT.

– Rozwój Escoli widzimy na dwóch filarach: rozwoju struktury software house, która jest przewidywalna i przynosi stałe przychody i drugiej przez spółki zależne, które rozwijają własne produkty w oparciu o wytworzone w firmie technologie np. dla rynku e-commerce czy e-learning. Tak zdywersyfikowany model pozwala nam utrzymać stały przychód i wypracować zyski, a z drugiej strony inwestować w nowe sektory, przez co możemy dynamicznie zwiększać wycenę całej grupy kapitałowej – dodaje Krzysztof Wojewodzic.

W skład spółek zależnych grupy kapitałowej Escola wchodzą: aplikacja Frivo rozwijana przez Frivo Sp. z o.o, aplikacja Meetinga.com, platforma e-learnignowa Wellms.io, platforma kursów on-line MyVOD.io oraz


 

oprogramowanie dla sklepów internetowych Heseya.com. Spółka w nadchodzących miesiącach zamierza koncentrować się na rozwijaniu spółek zależnych i stabilnego segmentu usług software house.

W ubiegłym roku Escola zajęła 1. miejsce spośród polskich spółek, a 8. miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2021 w kategorii „Growth Stars”. Escola uplasowała się również na 6. miejscu w światowym rankingu najszybciej rosnących firm IT według Clutch ze średnim wzrostem przychodów wynoszącym 180 proc. za lata 2019-2020.
 

***

O spółce: Escola S.A. - www.escola.pl - to spółka technologiczna tworząca aplikacje webowe i mobilne. Firma poza podstawową działalnością jako software house dywersyfikuje biznes produktami własnymi. Spółka w 2022 r. zamierza zadebiutować na NewConnect. Prezesem Zarządu i głównym akcjonariuszem spółki jest dr Krzysztof Wojewodzic. Escolę wspiera doświadczona Rada Nadzorcza, w której zasiada m.in. prof. Witold Orłowski.

Wróć

Sukces Twojej aplikacji osiągniesz dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu

Przeczytaj również