Escola S.A. zamierza pozyskać inwestora dla swojej spółki zależnej adresowanej do biznesu HoReCa

Escola S.A. zamierza pozyskać inwestora dla  swojej spółki zależnej adresowanej do biznesu HoReCa
img
Jarosław RybusMaj, 2022

Escola prowadzi rozmowy z inwestorami w celu pozyskania środków na dalszy rozwój spółki Frivo. W zamian oferowanych jest 20 proc. udziałów za 2 mln zł. Spółka Frivo tworzy aplikację do zamawiania drinków i jedzenia dla barów, restauracji i biznesu HoReCa w modelu oprogramowania SaaS. Po 10 miesiącach od startu rozwiązanie zostało wdrożone w 15 lokalach, które tygodniowo realizują blisko 2000 zamówień. Średni wzrost liczby zamówień poprzez aplikację to 20 proc. m/m. Aplikacja Frivo rozwijana jest przez Frivo Sp. z o.o, spółkę zależną Grupy Kapitałowej Escola, w skład której wchodzą aplikacja Meetinga.com, platforma e-learningowa Wellms.io, platforma kursów on-line MyVOD.io oraz oprogramowanie dla sklepów internetowych Heseya.com.

–  Rozwijamy Frivo na bardzo skalowalnym rynku. Według niektórych analiz rynek HoReCa będzie warty w przyszłym roku blisko 30 mld zł, a rynek dowozów jedzenia, o który rozwiniemy naszą aplikację jest wyceniany na 9 mld zł.  Wdrożyliśmy aplikację w 15 lokalach i notujemy duże wzrosty miesięczne w zamówieniach. Niedługo wdrożymy też  aplikację w formie kiosków samoobsługowych – mówi Daniel Parzych, prezes Frivo. –  Nasze oprogramowanie oferowane jest w formie SaaS, a więc nasi klienci płacą stałą stawkę abonamentową i procent od pozyskanego przez nas zamówienia. W kontekście ostatnich wydarzeń z branży, na przykładzie inwestycji  WP Holding w Restaumatic widzimy szansę również dla siebie. Jestem przekonany, że Frivo może zawalczyć o część rynku aplikacji dla barów, restauracji i zamawiania jedzenia  – dodaje Daniel Parzych, prezes Frivo. 

W rozwoju spółki zależnej ma pomóc pozyskanie inwestora. Frivo rozmawia z kilkoma podmiotami branżowymi i funduszami inwestycyjnymi. Firma zamierza pozyskać inwestora w zamian za 20 proc. udziałów w biznesie, co daje wycenę spółki na poziomie 10 mln zł.  

–  Grupa Kapitałowa Escola rozwija się w dwóch obszarach.  Jeden z nich to przewidywalna i stała działalność software house’u, drugi filar to venture building, czyli rozwijanie własnych produktów. W samym 2021 roku przeprowadziliśmy kilka akwizycji i rozwijaliśmy nasze dotychczasowe rozwiązania – mówi dr Krzysztof Wojewodzic, prezes Escola. – Pozyskanie inwestora dla Frivo to rozwój w kierunku dywersyfikacji naszej grupy kapitałowej. Nie wykluczamy, że w przyszłości budowanie nowych, możliwych do szybkiego skalowania spółek nie zajmie znacznej części naszej działalności. Rozwój nowych spółek zależnych to także okazja do zwiększenia kapitalizacji i wygenerowania nowych ścieżek biznesowych – dodaje dr Krzysztof Wojewodzic. 

Escola podtrzymuje zamiar debiutu na rynku NewConnect w 2022 roku. 

Wróć

Sukces Twojej aplikacji osiągniesz dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu

Przeczytaj również