Escola realizuje plany rozwojowe i przejmuje kolejny software house

Escola realizuje plany rozwojowe i przejmuje kolejny software house
img
Jarosław RybusStyczeń, 2022

Escola, jedna z czołowych firm tworząca aplikacje mobilne i webowe w Polsce przejęła nastawioną na sektor edukacji spółkę Deal IT i otworzyła nowe biuro w Kaliszu. Firma wejdzie w skład Grupy Kapitałowej Escola. Dotychczasowy właściciele Deal IT wejdą w struktury Escoli. Jest to czwarta akwizycja Escoli w ostatnich miesiącach i już na tym etapie spółka zrealizowała swój cel rozwojowy, o którym komunikowała inwestorom w trakcie oferty publicznej akcji.

 

– Połączenie Deal IT - wiodącego dostawcy oprogramowania dla edukacji w regionie i Escoli, było naturalnym krokiem w rozwoju obu firm. Polecenie zawdzięczamy Piotrowi Nowosielskiemu, prezesowi Just Join IT. Jestem przekonany, że rynek IT będzie się konsolidował i jest to kolejny krok na tej drodze, jak i spełnienie zapowiedzi danej naszym akcjonariuszom. Nowym oddziałem w Kaliszu będą zarządzać dotychczasowi właściciele Deal IT. Nie wykluczamy, że jeszcze w tym roku dokonamy kolejnego przejęcia – mówi Krzysztof Wojewodzic, prezes Escola.
 

Deal IT posiada silną markę w obszarze rozwiązań skierowanych do branży edukacyjnej, nowe biuro w Kaliszu, będzie czwartym oddziałem Escoli. W rozwój oddziału będą wciąż zaangażowani dotychczasowi właściciele Deal IT – wśród których są m.in. dr Marek Dębczyński i Tomasz Mazek, którzy przez wiele lat zajmowali się edukacją informatyczną w regionie. Przejęcie Deal IT ma pomóc Escoli także w pozyskiwaniu nowych programistów i obiecujących absolwentów. W nadchodzącym roku spółka chce powiększyć zespół do 20 osób.
 

– W rozwoju Deal IT doszliśmy do miejsca, w którym chcąc pracować przy większych projektach z międzynarodowymi klientami potrzebowaliśmy wsparcia większego, doświadczonego partnera. Dzięki połączeniu z Escola zwiększymy kilkukrotnie tempo rekrutacji, ilość klientów i jeszcze szybciej rozwiniemy naszą działalność – mówi Marek Dębczyński, współwłaściciel Deal IT.
 

W poprzednich akwizycjach Escola nabyła prawa do marki Mobile Trends, w której skład wchodzą Mobile Trends Awards, Mobile Trends Conference oraz serwis MobileTrends.pl. Kolejną transakcją spółki było kupno firmy ClickMaster celem rozbudowania swoich struktur kadrowych oraz przejęcia projektów prowadzonych dotychczas przez software house.
 

Oprócz bazowej działalności, przejęcia i tworzenia spółek zależnych są głównymi elementami strategii Escola. Spółka opiera strategię w dużej mierze na akwizycji innych software house’ów. Pozwala to na pozyskanie doświadczonych programistów oraz zwiększeniu liczby prowadzonych projektów.

 

Escola SA w 2021 r. zajęła 6. miejsce w światowym rankingu najszybciej rosnących firm IT według Clutch. Spółka zanotowała średni wzrost przychodów o 180 % za lata 2019-2020. Ranking Clutch zestawia 100 najszybciej rozwijających się firm IT i jest oparty na bezwzględnej stopie wzrostu przychodów w latach 2019-2020.

Wróć

Sukces Twojej aplikacji osiągniesz dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu

Przeczytaj również