Do Escola S.A. dołączył zespół 20 specjalistów z IT.focus, który wzmocni segment usług software house

Do Escola S.A. dołączył zespół 20 specjalistów z IT.focus, który wzmocni segment usług software house
img
Jarosław RybusMaj, 2022

Escola, jedna z czołowych firm tworzących aplikacje mobilne i webowe w Polsce powiększyła się o kolejny zespół. Do Escola S.A. dołączyło 20 doświadczonych specjalistów IT i programistów z IT.focus, którzy wzmocnią segment software house. Tym samym Escola S.A. to już 107-osobowy zespół oraz kolejne biuro w Polsce, w Katowicach. Powiększenie Escola o zespół IT.focus i jego doświadczenie to kolejny krok w strategii rozwoju Escoli, który spółka przedstawiła w czasie emisji crowdfundingowej. 

– Dzięki podpisanej umowie, dla Grupy Kapitałowej Escola pracuje już 107 pracowników i współpracowników. To kolejny cel w rozwoju, który postawiliśmy sobie w czasie emisji crowdfundingowej. Jesteśmy dumni, że do naszej grupy dołączył tak doświadczony zespół, co ważne, dotychczasowa kadra zarządzająca będzie dalej rozwijać zespół w Katowicach, a biuro zostanie utrzymane. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych do aplikowania do pracy w nowym, tym razem śląskim oddziale Escoli – mówi dr Krzysztof Wojewodzic, CEO Escola. 

Firma IT.focus powstała w 2016 roku, aby pomagać firmom jak najlepiej wykorzystać technologię IT do podnoszenia zysków i rozwoju. Tworzy aplikacje mobilne, webowe i PWA. Zespół IT.focus wykonał dotychczas przeszło 100 projektów i jako pierwszy w Polsce uzyskał  certyfikat Google potwierdzający kompetencje w tworzeniu nowoczesnych aplikacji mobilnych PWA. 

-  Jako IT.focus zawsze stawialiśmy cele biznesowe naszych klientów w centrum naszych wartości. Specjalizując się w JavaScripcie możemy dostarczać rozwiązania z zakresu aplikacji webowych, mobilnych oraz backendowych. Bardzo cieszymy się, że dołączamy do zespołu Escola, ludzi, którzy z pasją i najwyższym profesjonalizmem tworzą oprogramowanie, a także są jednym z najszybciej rozwijających się software houseów w Europie. Wierzymy, że synergia w rozwiązaniach technologicznych i procesach biznesowych pozwoli naszym wspólnym klientom dostarczać jeszcze większą wartość - mówi Jakub Król, CEO IT.focus.

W poprzednich akwizycjach Escola nabyła prawa do marki Mobile Trends, w której skład wchodzą Mobile Trends Awards, Mobile Trends Conference oraz serwis MobileTrends.pl. Transakcją powiązaną było przejęcie zespołu ClickMaster z Krakowa celem rozbudowania swoich struktur kadrowych oraz przejęcia projektów. W listopadzie ubiegłego roku Escola przejęła zespół nastawiony na działalność w ramach sektora edukacji - Deal IT z Kalisza.

Escola planuje zadebiutować na NewConnect jeszcze w 2022 roku. Poza bazową działalnością jako software house, dywersyfikuje biznes produktami własnymi. W portfelu spółek tworzonych jako venture building rozwija aplikację Meetinga.com, platformę e-learnignową Wellms.io, platformę do kursów on-line MyVOD.io, oprogramowanie dla sklepów internetowych Heseya.com i aplikację dla branży HoReCa - Frivo. 


 

***

O spółce:

Escola S.A. - www.escola.pl - to spółka technologiczna tworząca aplikacje webowe i mobilne. Firma poza podstawową działalnością jako software house dywersyfikuje biznes produktami własnymi. Spółka w 2022 r. zamierza zadebiutować na NewConnect. Prezesem Zarządu i głównym akcjonariuszem spółki jest dr Krzysztof Wojewodzic. Escolę wspiera doświadczona Rada Nadzorcza, w której zasiada m.in. prof. Witold Orłowski pełniący funkcję Przewodniczącego.

 

Wróć

Sukces Twojej aplikacji osiągniesz dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu

Przeczytaj również