Dlaczego warto inwestować na giełdzie? EM #103 1/4

Dlaczego warto inwestować na giełdzie? EM #103 1/4
img
Jędrzej PaulusMarzec, 2022

 

Gościem Jakuba Kasnowskiego jest Przemysław Gerschmann, doradca zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Podcasty z GPW to kolejna przestrzeń, w której dzielimy się wiedzą, a ta będzie szczególnie przydatna dla akcjonariuszy Escola S.A., która wybiera się na NewConnect GPW. Dla części z nich debiut giełdowy spółki, której zostali współwłaścicielami na etapie crowdfundingu, oznacza zostanie inwestorem giełdowym.

Podcasty z GPW to kolejna przestrzeń, w której dzielimy się wiedzą, a ta będzie szczególnie przydatna dla akcjonariuszy Escola S.A., która wybiera się na NewConnect GPW.

Dla części z nich debiut giełdowy spółki, której zostali współwłaścicielami na etapie crowdfundingu, oznacza zostanie inwestorem giełdowym. 

Z pierwszego odcinka dowiesz się:

  • dlaczego warto rozpocząć inwestowanie na giełdzie,
  • jak zostać współwłaścicielem największych firm na świecie,
  • czym różni się granie na giełdzie od inwestowania,
  • czy giełda to dobry sposób na ochronę przed inflacją,
  • czym jest dzień dywidendy,
  • czy warto inwestować długo-, czy krótkoterminowo

Przemysław Gerschmann od 12 lat związany zawodowo i prywatnie z rynkiem kapitałowym. Pracował w kilku międzynarodowych korporacjach na stanowiskach analitycznych, doradczych i dyrektorskich (Deutsche Bank i Citi).

Inwestor giełdowy, promotor edukacji finansowej, prelegent licznych konferencji, założyciel „Equity Magazine”. Posiada również doświadczenie w pracy dla organizacji pozarządowych (NGO), administracji publicznej i w wolontariacie. Obecnie zatrudniony na GPW w charakterze Doradcy Zarządu.

W 2018 roku poleciał do Omaha w USA na spotkanie akcjonariuszy z Warrenem Buffettem, po którym powstała książka „Śladami Warrena Buffetta”. Jej współautorem jest Tomasz Jaroszek.

 

Obejrzyj wersję na YouTube: 

 

Dziękujemy Fundacji GPW za umożliwienie nagrania oraz udostępnienie warszawskiego parkietu.

 

Wróć

Sukces Twojej aplikacji osiągniesz dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu

Przeczytaj również