Zagrożenia bezpieczeństwa danych - jak zarządzać dostępami? EM #119

Zagrożenia bezpieczeństwa danych - jak zarządzać dostępami? EM #119
img
Jędrzej PaulusLipiec, 2022

 

Czy to nasze przyzwyczajenie, że umowa musi być wydrukowana, podpis i pieczątka postawione? 

Jest przecież paperless, dzięki któremu umowy tworzymy cyfrowo, bez potrzeby drukowania i mamy pewność, że podpisujemy umowę z odpowiednią osobą.

A jak jest z dostępami?

Tak z ręką na sercu… Co się dzieje z firmową pocztą albo wewnętrznymi informacjami, gdy Twój pracownik opuszcza firmę? Traci dostęp w momencie zakończenia pracy czy może przy okazji czyszczenia kont, np. 3 miesiące później?

Wiele z przypadków nielegalnego uzyskania danych ma miejsce z powodu naszej niedokładności albo braku zarządzaniem dostępami. Znamy przypadki, gdy po kilku latach, odwiedzając kolegów z dawnej pracy okazywało się, że wciąż można użyć dostępowej karty do biura, a skrzynka pocztowa dalej działała.

Naszym gościem jest Jack Piekarski.

Wersję wideo tej rozmowy znajdziesz na naszej stronie: escola.pl

Dziękujemy, że spędzasz z nami czas. Dokładamy dużo pracy, aby uzyskiwać od gości jak najlepszą wiedzę. Nagrywamy rozmowę i wypuszczamy w postaci podcastu, blogposta i filmu na YouTube, aby każdy mógł się zainspirować do pracy, rozwoju, zmiany. 
Czego nauczył Cię Jack? Jak jego wiedzę można wykorzystać w Twojej firmie?  

Jeśli Jack dał Ci coś pożytecznego, opisz to na swoim blogu albo poście w social mediach. Oznacz Krzysztofa Wojewodzica, czyli prowadzącego podcast, a my z kolei udostępnimy Twój post w naszych kanałach. Będzie ciekawie, gdy wywiąże się rzeczowa dyskusja, zwłaszcza, że social media są raczej pełne negatywnych emocji i niepotrzebnych informacji. Podaj ten podcast dalej, udostępnij go na Linkedinie, facebooku, twitterze, a najlepiej opowiedz o nim swoim znajomym. 

 


 


Muzyka: Kevin MacLeod

Werq Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 4.0 License/mix by Jedrzej Paulus
https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

Oceń nasz podcast na Apple Podcasts: https://bit.ly/EscolaMobileIT

Zapraszamy do podcastu.

Wróć

Sukces Twojej aplikacji osiągniesz dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu

Przeczytaj również