Pomysły na aplikacje mobilne dla firm

Pomysły na aplikacje mobilne dla firm
img
Kamil GrzejekMaj, 2022

Pomysły na aplikacje mobilne dla firm

Funkcjonalność aplikacji mobilnych sprawia, że są one coraz częściej stosowane w środowisku biznesowym. Dzięki aplikacjom mobilnym dosłownie biznes masz w kieszeni. Jak aplikacje mogą wesprzeć działy Twojej firmy i usprawnić ich działanie? Oto zestawienie pomysłów na wykorzystanie aplikacji mobilnych dla firm.

Aplikacje HR

Kadry to idealna przestrzeń do optymalizacji za pomocą aplikacji mobilnych. Dzięki nim przyspieszysz procesy i ułatwisz podstawowe zadania.

On-boarding app

Nowe osoby w firmie potrzebują czasu na odnalezienie się w nowych realiach. Ten czas możesz znacznie skrócić za pomocą aplikacji do on-boardingu. W zależności od sytuacji w firmie możesz prowadzić szkolenia, czy udostępniać niezbędne informacje.

Wykorzystaj platformę szkoleniową do efektywnego on-boardingu. Dzięki niej nie tylko przyspieszysz wdrożenie nowych osób, ale również przeszkolisz stałych pracowników w zakresie nowych kompetencji.

Aplikacja do rezerwacji podróży

Automatyzacja procesu rezerwowania podróży i dokonywania ich zmian to znaczna oszczędność czasu. Podróże służbowe są coraz częstszym zjawiskiem, a ich organizacja zajmuje czas, który można z powodzeniem przeznaczyć na realizację zadań.

Aplikacja do raportowania wydatków

Finanse w firmie — jeden z najważniejszych aspektów biznesu. Przypomnij sobie ostatni “młynek” w pracy. Czy łatwo było Ci myśleć jeszcze o przekazywaniu i bieżącym raportowaniu.

Prostym sposobem na zautomatyzowanie procesu wydatków jest stworzenie aplikacji dedykowanej do tego celu.

Aplikacje do komunikacji

Nawet w środowiskach rozproszonych, gdzie większość komunikacji odbywa się za pośrednictwem internetu, kontakt z pracownikami jest niezbędnym aspektem prowadzenia firmy. Wymiana myśli, zadań, informacji, czy opinii odbywa się setki razy w ciągu dnia i wpływa na każdy element Twojej firmy. Dlatego dbałość o łatwą komunikację jest jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed menadżerami.

Stwórz rozwiązanie, które będzie dopasowane do specyfiki pracy w Twojej firmie. Dzięki temu zyskasz na czasie, który poświęcany jest na komunikację.

Bezpośrednie połączenia w aplikacji

Największym wyzwaniem zazwyczaj jest kontakt z ludźmi z oddalonych działów. Dostępność danych kontaktowych w aplikacji pozwala na szybkie umówienie spotkania, czy bezpośredni kontakt.

To proste rozwiązanie, które bardzo ułatwia kontakt i przyspiesza pracę.

Aplikacja do rezerwacji pomieszczeń

Rezerwacja pomieszczeń na spotkania często odbywa się za pośrednictwem sekretariatu, gdzie znajduje się lista i terminarz zapisanych na konkretne sale. O ile zapis na liście rezerwacyjnej nie jest problemem, to przekazanie daty spotkania nierzadko powoduje zamęt. Na pewno znasz sytuację, gdy ktoś spóźnił się na spotkanie, bo myślał, “że to jutro” albo pomylił godziny.

Stwórz aplikację do rezerwacji pokojów do spotkań i salek konferencyjnych. Dzięki temu rozwiążesz wszystkie problematyczne kwestie związane z zajęciem takiego pomieszczenia.

Raportowanie błędów w aplikacji

Często osoby, niezwiązane ze stroną internetową, marketingiem, czy sprzedażą, obserwują dostępne w internecie materiały. Równie często znajdują oni błędy, czy literówki. Udostępniając możliwość raportowania takich błędów, dbasz o jakość i usprawniasz proces nanoszenia poprawek.

Internal News App

Dlaczego Twoja firma musi informować tylko na zewnątrz o nowościach dziejących się w firmie? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poinformować kolegów z pracy o wspólnie osiaganych sukcesach.  Nie chodzi tylko o suche komunikaty o zmianach zachodzących w organizacji. Brand budują ludzie, dlatego warto zadbać, żeby wszyscy znali i rozumieli komunikację, jaką realizuje marketing i sprzedaż.

Spójny obraz firmy buduje zaufanie klientów, a zaufanie przekłada się bezpośrednio na wzrost sprzedaży.

Wiedza firmy w aplikacji

W trakcie działania, ludzie w  firmie nabierają doświadczenia i zdobywają cenną wiedzę. Udostępnianie tej wiedzy i doświadczeń innym zespołom jest niezwykle ważne. To klucz do poprawy jakości dostarczanych produktów i usług oraz wsparcie optymalizacji procesów.

Przepływ wiedzy to siła Twojej firmy! Spraw, żeby było maksymalnie łatwe. Smartfon trzymamy w ręce niemal cały czas. Wykorzystajmy ten moment do dzielenia się wiedzą z pracownikami.

Aplikacje dla sprzedaży

O wartości działu sprzedaży w strukturach firmy nie trzeba dyskutować. To, co należy jednak robić, to optymalizować jej pracę i wspierać działania sprzedażowe. Jak aplikacje pomagają sprzedaży?

Apka z wiedzą produktową

Co charakteryzuje każdego dobrego sprzedawcę? Doskonała znajomość oferowanego produktu i usługi. Stwórz aplikację do rozwijania wiedzy sprzedawców na temat produktu. Dzięki temu zyskasz skuteczność sprzedawców, która znajdzie odzwierciedlenie w wynikach.

Pytania sprzedaży

W procesie sprzedaży często pada wiele pytań, które wymagają szybkiej i precyzyjnej odpowiedzi. Powielanie czynności wyszukiwania tego samego pytania jest bez sensu pod każdym względem.

Stwórz aplikację, gdzie handlowcy będą mogli dodawać pytania zadawane przez klientów i najlepsze odpowiedzi. Dzięki temu oszczędzisz ich czas na rozwiązywanie już raz rozwiązanych kwestii. To prosty sposób na zyskanie czasu dla sprzedawców.

Stany magazynowe w czasie rzeczywistym

Klienci oczekują szybkich odpowiedzi. Przyzwyczaili się do sprawdzania, czy produkt jest na półce. U wielu z nich stworzył się wzór zachowania: jest produkt — kupuję. Nie ma produktu — szukam u konkurencji.  Dzięki temu skuteczność sprzedaży rośnie, a dodatkowo rośnie zadowolenie klienta z kontaktu ze sprzedawcą.

Udostępnij swoim sprzedawcom aplikację, w której na bieżąco sprawdzą stany magazynowe lub dostępność usług. Dzięki temu w prosty sposób podniesiesz wyniki sprzedażowe.

Aplikacje dla produkcji

Jak widać powyżej, aplikacje są w stanie wspierać biznes na różnych płaszczyznach. Produkcja również jest przestrzenią, która może zostać zoptymalizowana za pomocą aplikacji.

Śledzenie lokalizacji przedmiotów w Aplikacji

Opóźnienia i przestoje w produkcji są niedopuszczalne. Dobre planowanie jest rozwiązaniem wspierającym zachowanie ciągłości procesu produkcyjnego. Jednak jak wspierać planowanie i zarządzanie produkcją?

Stwórz aplikację do bieżącego śledzenia lokalizacji i obiegu przedmiotów i półproduktów. Dzięki niej, osoby odpowiedzialne za produkcję zyskają informacje niezbędne do skutecznego planowania procesów.

Aplikacja do kontroli jakości

Jednym z zadań każdego rodzaju produkcji jest kontrola jakości. To proces, który nie wybacza błędów i musi zostać przeprowadzony w zgodzie z wymaganymi wzorcami. Aby mieć pewność, że kontrola jakości przebiega zgodnie z procedurą, udostępnij kontrolerom aplikację zawierającą checklisty dla wszystkich procesów kontroli.

Dzięki aplikacji do kontroli jakości zyskasz pewność, że produkty schodzą z produkcji wykonane zgodnie z oczekiwaniami.

Odbierz darmowy brief aplikacji mobilnej!

* wymagane

Zaznacz zgodę:

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji, klikając łącze w stopce naszych wiadomości e-mail. Informacje na temat naszych praktyk w zakresie ochrony prywatności można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Jako platformy marketingowej używamy programu Mailchimp. Klikając poniżej w celu subskrypcji, potwierdzasz, że Twoje dane zostaną przekazane do Mailchimp w celu ich przetworzenia. Więcej o polityce prywatności Mailchimp

Wróć

Sukces Twojej aplikacji osiągniesz dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu

Przeczytaj również