Biuro Prasowe

Aktualności

Czytaj całość
img

Escola S.A. zamierza pozyskać inwestora dla swojej spółki zależnej adresowanej do biznesu HoReCa

Escola prowadzi rozmowy z inwestorami w celu pozyskania środków na dalszy rozwój spółki Frivo. W zamian oferowanych jest 20 proc. udziałów za 2 mln zł. Spółka Frivo tworzy aplikację do zamawiania drinków i jedzenia dla barów, restauracji i biznesu HoReCa w modelu oprogramowania SaaS. Po 10 miesiącach od startu rozwiązanie zostało wdrożone w 15 lokalach, które tygodniowo realizują blisko 2000 zamówień. Średni wzrost liczby zamówień poprzez aplikację to 20 proc. m/m. Aplikacja Frivo rozwijana jest przez Frivo Sp. z o.o, spółkę zależną Grupy Kapitałowej Escola, w skład której wchodzą aplikacja Meetinga.com, platforma e-learningowa Wellms.io, platforma kursów on-line MyVOD.io oraz oprogramowanie dla sklepów internetowych Heseya.com.

img
Jarosław RybusMaj, 2022
Czytaj całość
img

Do Escola S.A. dołączył zespół 20 specjalistów z IT.focus, który wzmocni segment usług software house

Escola, jedna z czołowych firm tworzących aplikacje mobilne i webowe w Polsce powiększyła się o kolejny zespół. Do Escola S.A. dołączyło 20 doświadczonych specjalistów IT i programistów z IT.focus, którzy wzmocnią segment software house. Tym samym Escola S.A. to już 107-osobowy zespół oraz kolejne biuro w Polsce, w Katowicach. Powiększenie Escola o zespół IT.focus i jego doświadczenie to kolejny krok w strategii rozwoju Escoli, który spółka przedstawiła w czasie emisji crowdfundingowej. 

img
Jarosław RybusMaj, 2022
Czytaj całość
img

Escola S.A. stawia na e-learning i planuje rozwój Escola LMS

Escola przedstawiła plany rozwoju spółki zależnej Escola LMS oraz własnej platformy e-learningowej Wellms. Za rozwój będzie odpowiedzialny Robert Rachwał, który niedawno objął funkcję prezesa tej spółki. W planach jest rozbudowa oferty o szkolenia VR i AR,  a także poszerzenie dostępu do szkoleń na kolejne platformy. Escola LMS to jedna ze spółek zależnych Grupy Kapitałowej Escola, w skład której wchodzą aplikacja Meetinga.com, Frivo.pl, Wellms.io i MyVOD.io oraz Heseya.com.

img
Jarosław RybusKwiecień, 2022
Czytaj całość
img

Escola S.A. podtrzymuje plan debiutu w 2022 roku Spółka stworzyła podcast edukacyjny z Fundacją GPW

Spółka technologiczna Escola chce zadebiutować na giełdzie w  2022 roku. Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem dokumentu informacyjnego i tym samym rozpoczęcia procedury wprowadzenia akcji na rynek NewConnect. Będzie to kolejny krok w rozwoju firmy, po przeprowadzonej w sierpniu kampanii crowdinvestingowej. Firma rozpoczyna także emisję podcastu edukacyjnego o inwestowaniu na giełdzie z Fundacją GPW.  

img
Jarosław RybusMarzec, 2022
Czytaj całość
img

Łukasz Zielonka nowym CMO w Escola S.A., Kamil Grzejek w nowej roli Chief Evangelist

Łukasz Zielonka objął stanowisko Chief Marketing Officer i odpowiada od lutego za kompleksowe działania marketingowe spółki Escola S.A., tworzącej aplikacje mobilne i webowe oraz świadczącej usługi consultingu z zakresu wykorzystania nowych technologii. Z kolei pełniący dotychczas tę rolę Kamil Grzejek objął nowe stanowisko Chief Evangelist, który przekazał ster marketingu w ręce członka zespołu.

img
Jarosław RybusLuty, 2022
#Media_o_nas
img

Rekrutacja w IT to nie czas na opowiadanie o konsoli czy owocowych czwartkach

Czytaj więcej
img

Escola zajęła 1. miejsce spośród polskich spółek w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2021 w kategorii „Growth Stars”

Czytaj więcej
img

Escola realizuje plany rozwojowe i przejmuje spółkę Deal IT

Czytaj więcej
img

Escola przejmuje MobileTrends i ClickMastera

Czytaj więcej
img

Escola tworzy spółkę Escola LMS do zarządzania myVOD

Czytaj więcej

Kontakt dla mediów

Numer telefonu:
E-mail: