Zrealizuj swój projekt dziś
img

Aplikacje webowe

Tworzenie aplikacji internetowych to proces dla Ciebie, jeśli chcesz połączyć funkcjonalności aplikacji mobilnych oraz dostępność stron www. Dzięki możliwości uruchomienia aplikacji webowej na każdym urządzeniu posiadającym przeglądarkę internetową jej dostępność dla użytkowników jest praktycznie nieograniczona.

Kiedy aplikacja webowa jest najlepszym rozwiązaniem?

Jak każde rozwiązanie, aplikacja internetowa (webowa) ma swoje plusy i minusy. Największą zaletą tego typu aplikacji, jest dostępność dla użytkowników. Z drugiej strony aplikacje webowe posiadają ograniczone przy realizacji zaawansowanych i skomplikowanych funkcjonalności.

Aplikacje webowe doskonale sprawdzają się w przypadku, gdy ma trafić do bardzo szerokiej grupy odbiorczej. W tym wypadku aplikacja będzie dostępna na telefonach, komputerach osobistych, uwzględniając różne systemy operacyjne.

Jakie technologie wykorzystuje się przy tworzeniu aplikacji internetowych?

Odpowiedni dobór wykorzystanych do tworzenia aplikacji technologii, podobnie jak w innych przypadkach, gwarantuje sukces aplikacji. To właśnie aspekt technologiczny bezpośrednio wpływa na płynność i sposób działania aplikacji, a także na jej możliwości funkcjonalne.

Laravel

Framework do tworzenia aplikacji internetowych, który daje duże możliwości zarówno w kontekście budowy aplikacji, jak i tworzenia zależności, to kluczowy czynnik kiedy chcemy osiągnąć rezultaty na wysokim poziomie. Kiedy dodamy do tego sprawną obsługę baz danych i szerokie wsparcie w trakcie wdrażania i rozwijania programu, to otrzymujemy uniwersalną odpowiedź na większość potrzeb nowoczesnych aplikacji.

Python

Kiedy potrzeba bardzo szerokich możliwości i sprawdzonej przez lata technologii, z odpowiedzią przychodzi język programowania, jakim jest Python. Ta sprawdzona technologia, która znalazła zastosowanie w wielu wiodących na rynku aplikacjach webowych.

PHP7

Podczas tworzenia aplikacji internetowych, możliwość dodawania skryptów, to podstawowe zadanie w kontekście rozwoju dodatkowych funkcjonalności. Idealną technologią w tym zakresie jest sprawdzony język PHP.

JavaScript

Skrypty, które wzbogacają aplikację o dodatkowe funkcje i możliwości, to nieodzowny element dobrego programu. JavaScript umożliwia tworzenie zaawansowanych skryptów, co pozwala na wdrożenie szerokich możliwości do Twojej aplikacji.

Jak stworzyć dobrą aplikację webową?

Kluczem do stworzenia dobrej aplikacji jest odpowiednie zaplanowanie jej funkcjonalności i celów, a także wybór kompatybilnej technologii. To dzięki nim można określić czy potrzeby pomysłu, wpisują się w możliwości oferowane przez takie rozwiązanie.

Następnym elementem jest sprawdzenie, czy grupa docelowa jest na tyle szeroka, aby konieczna była dostępność na tak dużej liczbie platform.

Kolejnym krokiem jest wybranie razem z naszymi specjalistami odpowiedniej technologii, która odpowie na potrzeby pomysłu oraz opracowanie designu Twojej aplikacji internetowej.
 

Więcej informacji

Co wpływa na koszt aplikacji mobilnej?
Co wpływa na koszt aplikacji mobilnej?
Jak skutecznie napisać brief aplikacji mobilnej? Krótko o sztuce zadawania pytań w IT
Jak skutecznie napisać brief aplikacji mobilnej? Krótko o sztuce zadawania pytań w IT
Ile kosztuje aplikacja mobilna i webowa? EM #80 Ilona Leoniewska CRO Escola S.A.
Ile kosztuje aplikacja mobilna i webowa? EM #80 Ilona Leoniewska CRO Escola S.A.