Zrealizuj swój projekt dziś
img

Aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne napędzają codzienne życie każdego z nas. Trudno wyobrazić sobie dzień bez słuchania podcastów, czy ulubionej muzyki z aplikacji streamingowych, nawigacji, czy zakupów przez telefon. Tworzenie aplikacji mobilnych to nie tylko programowanie funkcjonalności, to również odpowiedź na pytanie, jak to zrobić, żeby aplikacja cieszyła się popularnością? Co więcej, powinna ona również oferować łatwość rozwijania o nowe funkcje, a także zbierać dobre opinie użytkowników.

Tworzenie aplikacji mobilnych

Sam wygląd pomysł na aplikację mobilną, analiza, warsztaty i jej projektowanie to początek procesu tworzenia dobrego programu na telefony. Bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na sukces aplikacji jest odpowiednio dobrana technologia. Warto przemyśleć, na jakich platformach będzie pracować aplikacja, jakie będzie oferować funkcje oraz jak często zachodzić będą zmiany i aktualizacje. Dlatego warto na poziomie analizy zastanowić się, z jakich urządzeń korzystają przyszli użytkownicy i jakie są Twoje oczekiwania wobec tworzonej aplikacji mobilnej. 

Przykład: Jeśli ma to być aplikacja do użytku wewnętrznego, to łatwo zapanować nad urządzeniami, które wykorzystują pracownicy. Dzięki temu można stworzyć aplikację na jedną platformę, co ułatwi jej integrację i opracowanie.

Technologie programowania aplikacji mobilnych

Jeśli posiadasz już komplet wniosków wyciągniętych na podstawie analizy, to następnym krokiem jest wybór technologii. W Escola pomożemy Ci wybrać właściwy dla Twojego projektu zestaw technologii, tak aby tworzenie Twojej aplikacji mobilnej przebiegało sprawnie. Co więcej, wybór odpowiedniego środowiska programistycznego to również lepsze dopasowanie do wymaganych funkcjonalności i dostosowanie do planów na rozwój aplikacji.

Kotlin, czyli tworzenie aplikacji na androida

Android to platforma o dużej popularności, często tworząc aplikację mobilną, w dużej mierze skupiamy się na użytkownikach tej właśnie platformy. Tworzenie oprogramowania na Androida ma jednak swoje plusy i minusy. Ta platforma posiada bardzo wiele wersji oraz obsługuje wiele urządzeń, dlatego dostosowanie aplikacji do każdego potencjalnego odbiorcy może być utrudnione.

Nasi specjaliści przeanalizują Twoją grupę odbiorczą i dopasują odpowiedni poziom integracji, tak aby maksymalizować dotarcie do Twojej grupy docelowej.

Swift, czyli tworzenie aplikacji na iOS

Na etapie kształtowania profilu odbiorców aplikacji nie można przeoczyć użytkowników platformy wydanej przez Apple. Ich profil różni się od profilu użytkowników innych systemów operacyjnych, dlatego zbadanie tej grupy docelowej pod kątem przyszłego produktu jest bardzo istotne. Może się okazać, że to właśnie w tej grupie znajduje się zdecydowana większość Twoich odbiorców i aplikacja przygotowana z myślą o systemie iOS będzie idealną odpowiedzią na Twoje potrzeby.

React Native — aplikacje multiplatformowe

Tworzenie aplikacji mobilnych z myślą o szerokim gronie odbiorców jest popularną metodą działania. Takie możliwości stwarzają technologie pozwalające na programowanie aplikacji multiplatformowych. Dzięki temu, za jednym razem można napisać program działający na kilku systemach operacyjnych.

PWA — Progressive Web Apps

Program, a właściwie strona internetowa przyjmująca jego cechy to rozwiązanie, które jest odpowiedzią na potrzeby wielu firm. Dzięki formie strony internetowej aplikacje webowe są dostępne na wszystkich systemach operacyjnych, na których istnieje możliwość otwarcia ich przez przeglądarkę internetową. Tak stworzone rozwiązanie oferuje szerokie możliwości zastosowań, duże możliwości dotarcia do użytkowników oraz niższy koszt wytworzenia.

Jak wybrać środowisko tworzenia aplikacji mobilnej?

Dobrze dobrane środowisko aplikacji to bardzo ważny czynnik na drodze do jej sukcesu. Jednak trudno jest wskazać jedną idealną metodę stworzenia takiego programu, bardzo dużo zależy od pomysłu, sposobu użytkowania, profilu użytkowników, wymaganych funkcjonalności czy potrzeb biznesowych. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów Escola, którzy posiadają doświadczenie we wspieraniu takich projektów.

Więcej informacji

Aplikacja natywna czy hybrydowa. A może webview? Jak wybrać typ aplikacji?
Aplikacja natywna czy hybrydowa. A może webview? Jak wybrać typ aplikacji?
Jak skutecznie napisać brief aplikacji mobilnej? Krótko o sztuce zadawania pytań w IT
Jak skutecznie napisać brief aplikacji mobilnej? Krótko o sztuce zadawania pytań w IT
Ile kosztuje aplikacja mobilna i webowa? EM #80 Ilona Leoniewska CRO Escola S.A.
Ile kosztuje aplikacja mobilna i webowa? EM #80 Ilona Leoniewska CRO Escola S.A.